Бавовняна ковдра: правила догляду за виробом
Дата публикации: 18.05.2018
Бавовняні ковдри – в народі «байкові» – найпопулярніші, особливо в домі, де є дитина. Причина такої «всенародної любові» цілком зрозуміла – вони повністю натуральні та складаються зі 100% бавовни, що робить ці вироби м'якими і теплими. Але виникає питання: як правильно випрати таку ковдру, щоб вона не втратила форму і довше послужила?
Все геніальне просто: зазвичай виробник на самій етикетці вказує свої рекомендації з догляду за виробом, і, якщо слідувати таким порадам, все буде добре. Ось приклад, як виглядає вкладиш від виробника, а також розшифрування умовних позначень:
ПРАННЯ
Перед тим як братись за прання бавовняної ковдри, її необхідно гарненько струснути.
Якщо ковдра не містить вовняні нитки, її можна сміливо прати в пральній машинці, АЛЕ в програмі «БАВОВНА», що присутня у всіх сучасних пральних машинах. Ця програма передбачає прання у воді не більше +40°С і делікатний віджим у 400-500 оборотів. Тобто якщо у вашій пралці немає автоматичної програми для бавовни, просто встановіть вищевказані параметри – і вуаля! Бажано, звичайно, щоб у машині не було більше нічого, крім ковдри.
Якщо це дитяча ковдра, то існують особливі правила прання – наприклад, має значення вибір засобу для прання, будьте уважні. Якщо ковдра має плями, видалити їх можна тільки кисневим відбілювачем (інші просто зіпсують тканину!). Але все ж краще ненадовго замочити в мильній воді перед пранням, натерти господарським милом – зазвичай одного цього цілком вистачає, щоб впоратися з проблемою.
СУШКА
Після прання ковдру необхідно легенько струснути, розправити всі складочки і сушити вертикально в добре провітрюваному приміщенні. Якщо закрити вікна у вологій кімнаті, вона буде сохнути вічність.
Після прання суха ковдра може бути спочатку жорсткуватою, тоді її відпарити праскою (можна при + 200 ° C) – це поверне м'якість, за яку всі її так люблять.
ЗБЕРІГАННЯ
Бавовна – дуже гігроскопічний матеріал, а це значить, що він дуже добре вбирає вологу. Ясна річ, це його величезний плюс, але також це означає, що ковдру з бавовни необхідно періодично, ну хоч раз на місяць, просушувати на свіжому повітрі (звісно, не після дощу), інакше вона може стати чудовим середовищем для розмноження нехороших мікроорганізмів.
Перед сушінням струшуйте виріб, щоб нитки розправилися, що збереже його м'якість. Зберігати краще в пакеті – так ковдра не буде збирати пил і поглинати запахи.
Загалом правила нескладні, чи не так? Сподіваємося, якщо ви сумнівалися, чи підійде така ковдра і чи не забагато мороки з нею, то більше цих сумнівів немає. Купувати і любити – однозначно.
18.05.2018