Офіційний сайт
виробника

made_ukranian
(050) 404-76-00
(067) 005-88-55
(044) 364-83-96
Пн-Пт 08:30 - 19:00
Сб 8:30 - 13:00
Нд: Вх
0
made_ukranian
  • 0
Оберіть мову
Українська | Англійська

Як випрати стьобану ковдру?

Дата публикации: 18.07.2019

     Якщо ви не бачите явного бруду на ковдрі - це не означає, що його там немає. Постільні аксесуари насичуються потом, випарами, затираються шкірним салом навіть через найщільніші підковдри. Наповнювач може увібрати в себе неприємні запахи або стати притулком для комах, тому прання ковдри необхідно. Питання лише в тому, як правильно провести чистку в домашніх умовах, щоб його не зіпсувати.

Машинне прання

     Більшість ковдр можна почистити в домашній пральній машині, якщо дотримуватися рекомендацій виробника щодо того, в якому режимі і з якими миючими засобами їх допустимо прати. Зазвичай це делікатне (ручне) прання при температурі 30 ° С. Будьте уважні - ковдри з вовни (верблюжа, овеча) особливо чутливі до тепла, і вже при 35 ° С втрачають свою гнучкість, звалюючись в щільний грубий шар.


     Особливості прання ковдри в пральній машині:

     - перевірте цілісність чохла;

     - закладаючи ковдру в барабан, складіть її в 2-3 рази і скрутіть рулоном для рівномірного прання і прополіскування;

     - залиште частину барабану порожнім, не перевантажуйте машинку;

     - використовуйте миючі засоби, рекомендовані для наповнювача;

     - віддавайте перевагу рідким засобам.

     Можна зменшити порцію гелю (особливо з сильною віддушкою) - миючі погано виполіскуються з габаритних предметів. Другий варіант -  задіяти додаткове полоскання.

     Набагато складніше йде справа з віджиманням - наповнювачі ковдр складаються переважно з волокон, вразливе місце яких - схильність до утворення грудок. Щоб наповнювач не зміщувався під час прання, в барабан машинки додають кілька м'ячиків для великого тенісу. Віджимання потрібно робити на низьких обертах, а найкраще - вручну, не скручуючи, а видавлюючи вологу.

     Сушать ковдри в розправленому вигляді на горизонтальній поверхні, оскільки в підвішеному стані мокрий наповнювач сповзає вниз (особливо якщо він не густо простьобаний). Уникайте прямих сонячних променів, а також ні в якому разі не сушіть ковдру з допомогою нагрівальних приладів - так його натуральні волокна пересохнуть і почнуть кришитися.

     Не можна прати в машинці перо-пухові моделі - їх краще здати в хімчистку.


Ручне прання

     Об'ємний виріб (наприклад, ватінова ковдра) простіше і безпечніше почистити вручну, оскільки він здатний перевантажити машинку і привести до поломки. Для ручного прання (особливо делікатних аксесуарів) використовують нейтральні, м'які миючі засоби і теплу воду. Якщо виробник дозволяє - можна використати попереднє замочування.

     Технологія така: розведіть гель у воді, прополощіть виріб, обробіть губкою особливо брудні ділянки і промийте кілька разів під душем. Видавіть вологу без скручування і сушіть так само на горизонтальній поверхні.

     Для того, щоб ковдра прослужила довго:

     - вчасно міняйте постільну білизну;

     - регулярно їх провітрюйте й просушуйте;

     - використовуйте мікропрання для невеликих плям.

     Необов'язково часто прати ковдру - надлишкова обробка порушує природний захист натуральних матеріалів, синтетичні аналоги також зношуються.

18.07.2019